יום שני, 29 בפברואר 2016

איך בוחרים תמונות לאתר שלכם, מתוך המגוון העצום שמציעים מאגרי תמונות?

"תמונה אחת שווה אלף מילים" - הפתגם הזה נכון ורלוונטי גם היום, בעידן האינטרנט. לתמונות המופיעות באתרים, בייחוד בעמוד הבית (שהוא חלון הראווה של האתר כולו), יש חשיבות עצומה, מסיבות אלו:

נפתח בכך שתמונות הן יותר "ידידותיות למשתמש" לעומת תכנים. גולשים מעדיפים לצפות בתמונות, מאשר לקרוא בלוקים ארוכים של טקסט.

שנית, התמונה המתאימה יכולה ללכוד את מבט הגולשים, להעביר מסר, ליצור אווירה (על המונח "תמונת אווירה" בוודאי שמעתם) וגם לשווק את העסק שלכם בהצלחה – הרבה יותר ממה שתכנים לבדם יכולים לעשות.

שלישית, תמונות מהוות אלמנט מהותי בעולם עיצוב אתרים. אם תנסו למשל להיזכר באתרים יפהפיים שאהבתם. קרוב לוודאי שאותם אתרים מצאו חן בעיניכם בעיקר בגלל התמונות המופיעות בהן.

עם זאת, למרות כל היתרונות שמציעות תמונות, לא כל בעלי האתרים יכולים להרשות לעצמם יום צילומים. צריך לשלם לצלם, דוגמנים, מאפר, מעצב שיער והרשימה ממשיכה. מסיבה זו, או פשוט בגלל חוסר זמן, עסקים רבים נאלצים לוותר על הרעיון, מקסים ככל שיהיה, של צילום תמונות מקוריות לאתר שלהם ולהסתפק בתמונות שנרכשו ממאגרי תמונות בתשלום.

הבעיה מתחילה כשמתחילים "לפשפש" במאגר תמונות זה או אחר. פתאום מקבלים סחרחורת מאינספור התמונות לבחירה. מה עושים, איך מצמצמים את מגוון האפשרויות העצום ובוחרים תמונה מתאימה לאתר?

אותנטיות 

תמונות רבות במאגרי תמונות נראות מלאכותיות, עם אנשים יפים מידי הנראים כמו דוגמנים, שמרעיפים חיוכים מזויפים ועומדים בפוזות שנראות גם הן מבוימות. ההמלצה שלנו היא לנסות להימנע מבחירת תמונות מבוימות מידי ולהעדיף תמונות שנראות אמתיות ואותנטיות ככל האפשר. הדוגמנים צריכים להיראות כמו אנשים אמתיים, הרקע צריך להיראות אמיתי וכו'.

צבעים

לעיצוב נקי ומקצועי, בחרו תמונה בעלת צבעים שיתאימו לסקאלת הצבעים באתר שלכם.

אורך או רוחב

האם אתם מעוניינים בתמונת רוחב או בתמונת אורך? באמצעות הפילטר שמציע כל מאגר תמונות, תוכלו לחפש ולסנן תמונות רוחב בלבד, או לחילופין, תמונות אורך.

מרווח לטקסט

במידה והתמונה מיועדת למצגת מתחלפת בעמוד הבית, בחרו תמונה שתשאיר לכם די והותר מקום לטקסט מימין או משמאל.

קהל יעד

בחרו את התמונה בהתאם לקבל היעד שלכם. לדוגמה, תמונה המיועדת לגילאי העשרה, תהיה שונה לחלוטין מתמונה המיועדת לקהל בוגר ושמרני.

אנו מקווים שהטיפים שלנו יסייעו לכם לבחור את התמונה המושלמת. נכון שתמונה אחת שווה אלף מילים, אך בחירת תמונה גרועה תספר סיפור מאוד לא מחמיא על העסק שלכם.

תחומי התמחות אביב עיצוב אתריםלפרטים, פגישת יעוץ והצעות מחיר, פנו אלינו: aviv-design.co.il | אביב עיצובים.

אין תגובות:

פרסום תגובה